Adaptacje projektów

  • Gwarancja najniższej ceny
  • Kompleksowa obsługa
  • Najkrótsze terminy
  • Zasięg ogólnopolski
  • Tysiące zadowolonych klientów
Sprawdź ofertę
Skonsultuj bezpłatnie
w całej Polsce 

(52) 384 49 90

lub
Napisz do nas

Wycenimy, oddzwonimy!


Projekt gotowy czy indywidualny?

Obecnie na rynku istnieje bardzo wiele propozycji projektów katalogowych. Bazy niektórych firm zawierają kilkanaście tysięcy możliwych do zrealizowania domów. Wybór zatem jest bardzo duży.

Projekty gotowe zawierają bogatą prezentację w postaci wizualizacji, rzutów, rysunków elewacji, co daje inwestorowi możliwość obejrzenia swojego przyszłego domu już na etapie wyboru projektu. W przypadku projektu indywidualnego trzeba poczekać na efekty pracy projektantów.

Jeśli zakupimy niedrogi projekt, wykonamy adaptację do warunków lokalnych, podczas której wprowadzimy zmiany o charakterze mniej istotnym, koszt wykonania dokumentacji budowlanej będzie na pewno niższy od ceny projektu indywidualnego. Gdy koszt projektu, naniesienia zmian i wykonania adaptacji będzie wysoki, warto przemyśleć możliwość zlecenia projektu indywidualnego.

Wybór zależy przede wszystkim od inwestora i od miejsca, w jakim planuje zrealizować budowę domu. Czasem nietypowa sytuacja na działce powoduje, że konieczne jest wprowadzenie wielu zmian konstrukcyjnych, przez co nieopłacalny staje się wybór projektu gotowego.

Realizacja domu na podstawie projektu typowego zaadaptowanego do działki jest obecnie bardziej popularna i tańsza na etapie wykonania dokumentacji budowlanej przy zachowaniu standardów projektowych. Najlepiej zatem tak dobrać projekt, by nie trzeba było wprowadzać do niego żadnych zmian konstrukcyjnych.


 

Oferta | Kontakt

Copyright © 2024 Tooba.pl Wszelkie prawa zastrzeżone

Izba Architektów Rzeczypospolitej Polskiej

Wszyscy nasi architekci należą
do Izby Architektów Rzeczypospolitej Polskiej