Adaptacje projektów

  • Gwarancja najniższej ceny
  • Kompleksowa obsługa
  • Najkrótsze terminy
  • Zasięg ogólnopolski
  • Tysiące zadowolonych klientów
Sprawdź ofertę
Skonsultuj bezpłatnie
w całej Polsce 

(52) 384 49 90

lub
Napisz do nas

Wycenimy, oddzwonimy!


Ile kosztuje adaptacja projektu gotowego?

Biorąc pod uwagę tylko podstawowe obowiązki architekta adaptującego, mające na celu przygotowanie dokumentacji potrzebnej do wystąpienia z wnioskiem o pozwolenie na budowę, musimy liczyć się z kosztem rzędu 1500–2500 zł (ceny mogą się jednak różnić w zależności od rejonu Polski). Taka usługa obejmuje adaptację zakupionego projektu typowego architektoniczno-budowlanego do wymagań decyzji o warunkach zabudowy oraz specyfiki danej działki, zrobienie projektu zagospodarowania terenu i ewentualną pomoc w uzyskaniu niezbędnych opinii, decyzji i uzgodnień.

Jeśli chciałbyś do projektu gotowego wprowadzić zmiany wynikające z własnych potrzeb, to cena adaptacji na pewno wzrośnie. O ile? To zależy od stopnia trudności poprawek. Te mniej istotne zmiany nienaruszające konstrukcji budynku lub technologii jego wykonania nie generują znacznych kosztów. Możliwe jest nawet, że architekt wykona je w ramach podstawowej adaptacji. Gdy ingerujemy w elementy istotne dla budynku, a projektant musi wykonać szereg nowych obliczeń konstrukcyjnych oraz kilka nowych rysunków zamiennych, koszt adaptacji projektu gotowego może wzrosnąć nawet o kilka tysięcy złotych.

W tym miejscu należy zaznaczyć, jak istotny dla naszego czasu i naszych funduszy jest wybór odpowiedniego projektu gotowego. Im bardziej dopasowany będzie projekt do wymagań formalnych oraz do naszych potrzeb, tym mniej wydamy na adaptację projektu i wprowadzanie zmian. Nie można dopuścić do sytuacji, w której koszt adaptacji wraz z ceną zakupu projektu gotowego przewyższy koszt projektu indywidualnego.


 

Oferta | Kontakt

Copyright © 2024 Tooba.pl Wszelkie prawa zastrzeżone

Izba Architektów Rzeczypospolitej Polskiej

Wszyscy nasi architekci należą
do Izby Architektów Rzeczypospolitej Polskiej